top of page
Події в Дідовій Хатчані

ПОДІЇ

Родова ділянка Дідової Хатчини дає сили на перезавантаження та дарує досвід перебування в горах. Від пасивного спостереження рожевих світанків, складного ландшафту та виразних малюнків зірок до активностей, які допоможуть більше дізнатися про себе та світ навколо.

АФІША ПОДІЙ

Khatchyna_Rizdvo_2022_post_moon.png

СВЯТВЕЧІР У ХАТЧИНІ 

Дата: 6-8 січня

У посидку традиція ходить за руку з буденним. І сьогодні ми, який рік поспіль, запрошуємо разом відсвяткувати Різдво. Для місцевих Різдво не знає пояснень чому такі чи інші дати, а вже глибоко укорінене саме на 6-7 січня. Ми вирішили святкувати двічі — з поваги до традиції та бажанням допомогти новим датам призвичаїтися. 

Із самого ранку на Різдво гуцули починають обряди. Ґазда розпалював у печі, як у пастуших колибах розводили ватру – тертям двох полін. Тому вогню не давали гаснути аж до свята Йордана – 19 січня. На ньому варили їжу, ним грілися та прикурювали люльку. 

 

Дві доби серед гір, світла вечеря, колядки, вівці, нові здобутки — у старих традиціях.

 

Приєднуйтесь до нашого тихого але радісного святкування. Для бронювання напишіть нам.

Khatchyna_Melanka-2023_work_10.png

МЕЛАНКА

Дата: 13-15 січня

На Меланки парубки перебиралися в костюми та саморобні маски. Водили козу від хат до хати, де щедрували, засівали, жартували та робили збитки. 

 

Маланкарство змінюється відповідно до часів, у ньому з’являються нові персонажі та нові сцени. А сама традиція залишається веселою і важливою для людей: маланкарі відганяють злу силу, просять, щоб земля вродила, а рік приніс людям добробут. 

 

13-15 січня зберемося в стінах Дідової Хатчини на Меланку. 

Будемо вивчати колядки та щедрівки разом з гуртом «Вільце», створювати маски своїми руками під куруванням Христини Буній, а потім поведемо козу нашим посидком. 

 

Щоб приєднатися до нашого маланкарства – пишіть нам в повідомлення.

АРХІВ ПОДІЙ

Дідова Хатчина
+38 098 199 3450
Яворів, Івано-Франківська обл.
© 2023 Didova Hatchyna. All rights Reserved
bottom of page